Zabavují policisté airsoftové zbraně pokud je zahlédnou na veřejnosti nebo jak je to s jejich nošením?

Musí být zahaleny?

Nejlepší odpověď
Emefej

Držitel zbraně kategorie D nesmí tuto zbraň nosit viditelně na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném. Jedná se o přestupek, který bude následně finančně ohodnocen. Zbraň ti nezabaví.

zdroj: zákon 119/2002 Sb.

Další odpovědi
Edison

Viz Zákon o zbraních. Pro upřesnění dodávám, že jde o zbraň kategorie D a k jako takové je potřeba se chovat a chovat se odpovídajícím způsobem, včetně skrytého nošení, které zákon vyžaduje.

dubraro

Jak se ukázalo, nejen nezabavují, dokonce si z nich můžete i na veřejnosti vystřelit, a to i na prezidenta, a v klidu odejít.
„Atentátník“ byl zadržen až dodatečně, o několik měsíců později dostal u soudu podmínku.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C3%9Atok_na_V%C3%­A1clava_Klause_v_Chras­tav%C4%9B