Wortygen

Zabavení telefonu

Je mi 15 a matka mi zabavila mobil , který jsem si koupil za mé vlastní peníze. Zabavila mi ho kvůli tomu , že nenosím výsledky ze školy , které by chtěla. Chci se zeptat , co ji mám říct , aby mi ten mobil vrátila , páč tam mám celkem důležité věc! :D
Doplňuji:
To , abych se zlepšil ve škole , si prosím nechte ! :)

Nejlepší odpověď
marijakes

Jestli sis ty peníze sám vydělal na brigádě nebo jinou činností a platíš si kredit rovněž za opravdu své vydělané peníze, pak by ti maminka měla mobil vrátit. Pokud se maminka podílela nebo podílí na provozu onoho mobilu, má právo po tobě žádat výsledky a když vidí, že to prostě jinak nejde, musíš ty zapnout a učit se, učit se, učit se.
Doplňuji:
Ale na druhou stranu, ty jistě mrháš maminčinými vydělanými penězi jinak, třeba za internet, počítač a pod, pak si maminka zvolila to, co na tebe nejvíc platí a tobě opravdu nezbyde nic jiného než učit se, ičit se ......

Další odpovědi
anonym

Když ti mamka mobil zabavovala, tak ti jistě vysvětlila proč tak činí a za jakých podmínek ti jej vrátí, ne?
Zkus splnit maminčiny podmínky, „páč celkem důležité věci“ se v patnácti letech jeví jinak než v rodičovském věku. Rodiče, zvláště maminky mají prostě jiné priority a věř, že to s tebou určitě špatně nemyslí!

zjentek

jsou i případy, kdy matka veme svému dítěti mobil, dá jej do zastavárny a peníze propije nebo prohulí nebo prohraje. Nevíme, co jste za sociální kategorii, ale pokud to takto doma nemáte, tak děkuj bohu a mamku ber jako rozumnou osobu, která ti vyjde vstříc, když ty jí vyjdeš vstříc ,)

Drap

Zlepši se ve škole a nemusíš nic říkat.

anonym

Wortygene, nenechám si to ani já. Vidíš v maminčině opatření nespravedlnost. Jenže ono je to asi u mámy zoufalé gesto, aby tě přinutila soustředit se na to, co je pro tebe skutečně důležité.
Můžeš klidně argumentovat tím, že jsem ze staré školy a že tomu, jak je dnes pro Vaši generaci mobil důležitý, nerozumím. Také jsem si musela poradit, když mi mobil vypověděl službu a nedala se ani přečíst data z karty. Věř tomu, že něco takového by se mohlo stát i v normální situaci a ve tvém životě.
Teď si maminčinu situaci zkus představit a vžij se do její role. Co bys dělal se svým synem, kdybys viděl, že na něj nic nezabírá, zbytečně utrácí čas telefonováním, které je „o ničem a k ničemu“? Se synem, který místo aby pochopil, že je pro něj důležité mít slušné známky, nedokáže pochopit, že se učí sám pro sebe a ještě k tomu má nejspíš nezralé komentáře plné mouder, že učit se je pro „blbce“ a pro ty, kteří se neumí postavit na vlastní nohy atd.
Věř tomu, že pokud se Tě snaží maminka přimět jakýmkoliv způsobem k tomu, abys ji pochopil a začal se učit, tak je to opravdu pro tebe a tvoje dobro. Vztekat se kvůli tomu, že ti to tu někdo (všichni) napíšeme, to nemá smysl. Sám nejlépe víš, že je to pravda. Proto ti to vadí, viď?
Pokud je tvá matka důsledná, tak když uvidí snahu ze tvé strany známky si zlepšit, určitě ti mobil vrátí. A já ti přeji, aby byla hodně důsledná.