dust8

Zabanuje USA službu TikTok?

Odpovědi
anonym

Dneska se toho banuje. TikTok nepoužívám, ale na základě posledních událostí se děsím toho, jak se bude přistupovat k různým věcem.

anonym

Služba TikTok je dnes už tak populární v globálním měřítku, že bude ochotna raději zcela opustit čínu a čínský trh než aby čelila takovému banu. Pro TikTok je v této chvíli už globální trh důležitější, než zájmy komunistické strany a číny. Přesto je dobré to velmi pozorně sledovat, jak se tiktok zachová není až tak jisté a v této chvíli, veškerá data nebo jejich zálohy jsou na čínských serverech a čínská vláda k nim má ze zákona bohužel v této chvíli plný přístup.

anonym

pokud to ale USA udělají, tak předpokládám že v jejich případě bude hlavním důvodem protekcionismus vlastního trhu a půjde jim především o ochranu zisků domácích subjektů (Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin, apod.). USA se sice tváří že tržní protekcionismus nepraktikuje, ale když jde o skutečně klíčové tržní hráče, bývají ochotni najít si k tomu nějakou záminku.