aliendrone

V tehdejších hygienických podmínkách nejspíš mezi lidmi přeskakovaly blechy nebo podobné zvěrstvo. ;) :)

Další odpovědi
Kepler

Skutečná jiskra začala přeskakovat mezi lidmi až s objevem syntetických materiálů pro oblečení. Ale statická elektřina je známa už od dob antického Řecka – elektrón (jantar). Od nepaměti mezi lidmi přeskakovaly blechy a různá moribunda. Ale jinak je hezký básnický příměr.

Roman71

Statická elektřina 😁 ..ta je tu od nepaměti 😉

Lotr2008

Nemoci?

Edison

Ono není to tak, že by elektřina vznikla až se svým objevem. Ta tyu byla dávno před námi stejně, jako gravitace. Možná i před gravitací.

dudu

Např. Eva údajně kontaktovala Adama pomocí jablka. Někteří tvrdí, že se jednalo o fíky.

Drap

Ta jiskra je stále stejná. Elektřina s tím nemá nic společného. Před vynálezem elektřiny to mohla být jiskřička z ohně či křesadla. Bohužel neexistují hodnověrné důkazy, ale tato jiskra přeskakovala nad i před objevením ohně.

Edison

Drape, tyjo… elektřina nebyla vynalezena! To není žádný výtvor člověka!!! Elektřina je jednou ze základních věcí vesmíru, která tu je od oddělení hmoty od energie!

Edison

Keplere, jen si myslím, že i ta statická elektrika, jelikož tu byla dávno před námi přeskakovat uměla i před vynálezem umělých materiálů. Jen to nebylo tak výrazné a časté.

Kepler

To je pravda, ale málokterá měla na sobě liščí ocas a chlápek na ni vytasil ebonitovou tyč 🙂

Edison

Myslím, že tento extrém ani nebyl potřeba… Kolikrát začil kus kůže se srstí a kus skály… Na druhou stranu… v přenesenym slova smyslu… 😁

Edison

Dudu… No… kontaktovala… tak bych to neřekl. Bůh stvořil Evu, aby Adam nebyl sám a smutný. V zásadě se mluví o stromu poznání. Pravděpodobně jabloň. Fíkové listy pak použili, když po požití plodů stromu poznání seznali, že jsou nazí. Proto si nemyslím, že to byly fíky. Myslím tedy, že nešlo ani o fíky, ani o jabloň, ale o nějaký zvláštní druh stromu, který se z Edenu nedochoval. Pravděpodobně po té, co Eva Adama svedla ke hříchu Bůh nechtěl dále riskovat, vyhnal Adama s Evou a zničil Eden i se stromem poznání. A protože to byla Eva, kdo za to mohl, kdo Adama svedl, platí za to dodnes vlastní krví. Evě se však povedlo Boha ukecat (nebo jak toho dosáhla) a dostala to na měsíční splátky. Taky se říká, že když viděl Bůh své nedokonalé dílo – Adama, zkusil to znovu v domění, že se mu to povede lépe a vyvaruje se chyb, které ostatně Bůh nečiní, a stvořil Evu. Když však viděl, že to s jeho dílem jde spíše od desíti k pěti, na další expedimentování se životem se vykašlal a prohlásil: „Milujte se a množte se“. To, že se to Adamovi a Evě fak líbilo je důsledkem právě požití plodu ze stromu poznání.