Mr. Marek

Za předpokladu, kdyby Demokratická strana získala většinu i v Senátu, co by taková dominance Demokratů znamenala?

Nebylo by to už ohrožení plurality v rámci amerického politického systému? Jaký signál by to byl pro demokracii?

Odpovědi
Pepa25

Nebylo by to ohrožení, tento stav už v minulosti mnohoktrát nastal (viz časový graf v příloze). Republikáni by jako opozice jasně deklarovali, s čím nesouhlasí. Dříve nebo později se zase dostanou k moci a budou prosazovat svůj program …

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Party_divi­sions_of_United_Sta­tes_Congresses#/me­dia/File:Combi­ned--Control_of_the_­U.S._House_of_Re­presentatives_-_Control_of_the_­U.S._Senate.png

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.