bolak

Za posledních 7 dní …

Mohl by mi někdo prosím vysvětlit toto?
http://www.2i­.cz/0feeb69c4f

Chápu že za první palec jsou tři body, za každý další po dvou.
Za denní přístup na web je 1 bod a stejně tak za zajímavou otázku. Já si vždycky myslel že matematice rozumím, ale tady se nějak nemůžu dopočítat.

Pájo, 139 bodů za dvě odpovědi, jak si dosáhl takové úspěšnosti? Prozraď. :))
Doplňuji:
hanulka11,WeeBear:

To už jsem přece psal v úvodu, že za zajímavou otázku je po bodu, tak proč to po mně opakujete :)
Halvně jde o to, že i kdyby jo, tak v pravidlech je napsáno že za zajímavou otázku můžete dostat jen 3 body, což znamená že by musel za posledních 7 dní položit strašný kvantum otázek a to se mi nějak nezdá. I když já to tu zase
nijak zvlášť nesleduju.
Ale i kdybyste měli pravdu, a Pájo by sem skutečně nasázel během posledního týdne na 50 otázek, tak potom nechápu proč před deseti dny slavil stou jubilejní otázku. Vysokoškolská matematika říká že 10 dní je více než týden, celkem jich má uvedeno 101, tudíž za poslední týden položil maximálně 1 otázku, což ale zase nevychází…

Abyste mě nepochopili nijak špatně, tady nejde o Pája, mně jen vadí že čísla (na který je většinou spoleh) nedávají smysl. Takže buď se tu něco rozbilo a nebo jsem rozbitej já.

Nejlepší odpověď
kropitko

Je to úplně jednoduché, jen to chce občas zapojit mozek. Pájo sice odpověděl tento týden 2× a bodů má 139, ale je to tím, že mu pravděpodobně obodoval někdo i odpovědi, které jsou starší víc jak týden. Nárust bodů je, ale odpovědí je pořád stejně. Doufám, že se mi to podařilo objasnit. Stejně tak pokud by dostal bod za starší otázku v tomto týdnu, tak se mu ten bodík přičte v tomto týdnu, nikoliv např. v týdnu před měsícem. Jedná se prostě o aktuální stav.

Další odpovědi
anonym

kropítko to vysvětlila jasně, takže u tvé závěrečné otázky: „Buď se něco rozbilo a nebo jsem rozbitej já.“, platí 2. varianta.
Názorný příklad – pájo má 504 odpovědí a 101 otázek, čili i kdyby za posledních 7 dní nevložil ani jedinou otázku nebo odpověď, stačilo by, aby mu, byť jediný uživatel během 7 dní dobodoval staré odpovědi – 69× po 2 bodech, počty jsou jednoduché. Když uvádíš, že matematice rozumíš, tak zkus jednoduše vynásobit z hlavy a vysvětlení je nasnadě!
P.S. Netřeba hned plašit admini, někdy stačí si pečlivěji přečíst v zápatí „Bodování uživatelů“.

hanulka11

také se bodují položené otázky

WeeBear

Na to, že se registroval letos v září, pokud si dobře pamatuju, tak má i teď relativně dost otázek (přes stovku). A za označení jako zajímavé se přece taky dostávají body. 🙂

.. Pájo je prostě šikovný! 🙂

Drap

Svěř se s tímto adminovi , myslím že ti odpoví, a potom to můžeš sdělit nám, jako hotovou věc.

www

Zkrátka, dějí se tu občas věci prapodivné a nejen s body 😁
Zkušenost

Pájo

Tak ono tu nejde o Pája, viď bolaku!!! Říká se tomu podpásovka.

Pájo

Vím, že to bude k prdu – když už si tu neomaleně naznačujete, jak """jste mne odhalili"""!!!

Dne 6.12.2011 14:58 jsem psal adminovi následující dotaz:
Dobrý den,
chtěl jsem ohodnotit uživatele „suaeda“ a nejde to.
Píše mi to hlášku:
Z vaší IP adresy nelze hodnotit tuto odpověď.
Není povoleno hodnocení odpovědí ze stejné IP adresy, jako byly zadány. Pokud se domníváte, že se jedná o chybu, napište zprávu na info@odpovedi.cz.

Proto píši. Jedná o chybu. Nemůže mít stejnou IP adresu.. nebo ano? Ode mne ji nemá! Nejde mi tak o jeho bodování, ale jak může používat moji IP adresu???
Díky za odpověď. Pájo.

Od: „Odpovědi.cz“ <info@odpovedi.cz>
Předmět: Re:
Datum: 6.12. 2011, 15:02
Dobrý den,

uživatelé mohou mít shodnou veřejnou IP adresu v případě, že používají stejného poskytovatele připojení a ten používá překlad adres – navenek je celá síť vidět pod jednou adresou a uvnitř sítě mají uživatelé přidělenou interní neveřejnou adresu. V tomto případě asi vámi uvedený
uživatel používá stejného poskytovatele. Technicky se toto bohužel nedá nijak odlišit.

S pozdravem,
Admin
Odpovědi.cz

bolak

Drap: Ten mi už dobrý dva měsíce neodpovídá. Zřejmě nemá čas, když pořád tolik.......panuje.

bolak

kropitko, Dr.Axl : ano, už jste oba hodně blízko, ale pořád vám něco uniká…ale víc už vám opravdu nechci napovídat :)

Já myslím že WeeBear to vystihla nejlíp, Pájo je prostě šikovný! 🙂

anonym

Ale samozřejmě, je jasné nač narážíš, jen jsi tu otázku položil nešikovně, protože technicky na tom není nic nereálného.
Jinak stačí mít příznivce anebo se sám stát vlastním příznivcem (není snad třeba ještě blíže naznačovat, ne?)

anonym

P.S. je docela možné, že některé body mohou mít tutéž IP adresu jako inkriminovaný profil, stačí prolistovat jednostrannost bodovatele onoho náhlého nárůstu.

bolak

Já to vložil do zábavy, chtěl jsem to pojmout jako takovou detektivní hru. :) Říkal jsem si že zrovna tebe, ortodoxního kodexoholika, kterému vadí každá prkotina by tohle mohlo zajímat.
IP adresy bodujících nejsou zas až tak podstatné, já tu mám teď pod sebou vyjeté řádek po řádku všechny *ájovy otázky a všechny uživatele co označili otázku za zajímavou + všechny odpovědi a všechny uživalele co udělili jednotlivým odpovědím palce a musím říct že to vypadá dóst zajímavě ;)

anonym

Nejsem ortodoxní, ale naopak liberál. Jen jsem byl vybídnut, abych podpořil jisté sklaní, kteří zde už po 2 roky bojují za osvětu a zkultivování. Já přišel poněkud později, tak jsem se jen snažil akceptovat zdejší zaběhlé zvyklosti.
Je fakt, že by se nešvary měly pranýřovat, ale sám vidíš, že je fůra lumpů, co jsou stejně nepoučitelní a asi trpí absencí etiky.

anonym

Oprava „skalní“.