Ela Vašková

Za měsíc půjdu na prohlídku k doktorce. Na nohou mám jizvy po sebepoškozování, ale jsou už rok staré. Co udělá doktorka?

Dobrý den, za chvilku mi bude 15 a půjdu na pravidelnou prohlídku k doktorce. Začala jsem se řezat když mi bylo 12 ale skončila jsem. Byla jsem na tom špatně, ale už jsem se z toho dostala a žádné sebedestruktivní myšlenky nemám. Jizvy už jsou dávno zahojené. Co udělá doktorka, když je uvidí? Vím, pokud by byly čerstvé, je povinna to nahlásit policii a sociálce, ale jak říkám, už jsou zahojené. Je povinna něco někomu říct, nebo si to můžeme nechat mezi námi?

Nejlepší odpověď
Hlada

Jako první by měla promluvit s rodiči a předepsat vyšetření u psychiatra.

Další odpovědi
Ametyst

Doktoři jsou alibisti. Nechtějí si za žádnou cenu dělat problémy. To neznamená, že naopak nebudou dělat problémy druhým lidem. Buď opatrná, a mluv co nejmíň. Nevěř jim. Pokud řekneš, že ti to udělal někdo jiný, nebudou si pálit prsty a sklapnou. Moje rada je mlčet.