Avatar uživatele
Rokio

Za který z těchto dvou činů by byl vyšší trest? Za zatajení nálezu v hodnotě 6.000 Kč, nebo za krádež ve stejné hodnotě?

Dostal by pachatel větší trest, pokud by našel předmět v hodnotě 6.000 Kč, nebo by našel jednoho Masaryka s Palackým (hotovost v hodnotě 6.000 Kč) a neodevzdal by nález policii, nebo by větší trest dostal, pokud by se dopustil krádeže v hodnotě 6.000 Kč?

Který z těchto dvou majetkových trestných činů vám přijde více závažný?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Drap před 2143 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Záleželo by na rozhodnutí soudu. Vše podle okolností. Tresty by mohly být stejné, ale i rozdílné, třeba při zatajení nálezu o něco málo menší.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Prostuduj si zákon 40/2009 Sb. Hlavní pozornost věnuj paragrafům 205 – krádež a 219 – zatajení věci.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Pokud najdu nějaké peníze, nebo nějakou věc v nějaké hodnotě, měl bych to odevzdat, ale když nejsou svědci a já pomlčím o tom, nikdo mi nic nedokáže. Určitě nebude chodit policie a nebude mne prohlížet – to jen tak.
Když se ale dopustím krádeže, tedy znám majitele, je to samozřejmě horší a mohu za to být potrestán.
Například v potravinářském závodě si pracovníci mohou volně konzumovat výrobky, ale když chci něco přenést přes bránu a chytnou mne, je to krádež.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Jak, kde a kdy, rovněž je-li to na př. bezdomovec, neb neobyčejný člověk

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Emefej

Kelt > při krádeži znáš vždy majitele? Blbost!

před 2143 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek