Za krvácení v těhotenství po mě chtějí 90kč

Jsem v 16.týdnu a ráno jsem zjistila drobné krvácení. Jela jsem proto vlakem do porodnice (na pohotovost) a sestra po mě nejdřív chtěla regulační poplatek ve formě známky, kterou si mám jít hned koupit do pokladny na druhé straně nemocnice. Řekla jsem jí, že tolik nemám ať zavolá doktora, že jim to zaplatim potom (je před výplatou a měla jsem jen na vlak). Tak tedy zavolala doktora , který mě vyšetřil a řekl z čeho by to mohlo být a že to nic vážného není.

Sestra mi pak dala nějaký papír, který mám zaplatit do osmi dnů. Jak je to vůbec možné? Vždyť těhotný přece platit regulační poplatky platit nemají.

Nejlepší odpověď
Drap

Bohužel, ještě před nedávnem si stát považoval nově narozených občanů, teď je situace jiná, všechno jsme již rozkradli tak je nutné vydělávat na všem

Další odpovědi
tazatelka

Poplatek vyžadují, i na pohotovosti, i pokud člověka přiveze houkačka ☹.

hanny 2

Asi se to netýká pohotovosti,běžně u doktora neplatíte 30,–Kč,ale tam těch 90,–ano.

anonym

Znama byla s 2 letym synem na pohotovosti a take platila poplatek , prestoze deti normalne neplati. -iv-

Ella

za pohotovost se platí

žolik

Bohužel je to tak hnusné,dřív se dívalo na populaci dneska jen na peníze,doba je hrozná a nejvíc to odnáší maminky s dětma,"mi se vrátili spátky aspoň dětem a ještě těm které mají přijít na svět měli odpustit poplatky.

Zdroj: žolík