zjentek

Za kolik znaků se počítá jeden smajlík, odeslaný z Androidu klasickou formou sms prostřednictvím mobilního operátora?

Tuším, že emotikon se počítá za několik znaků, ale netuším, jak mnoho.

„Za kolik znaků je v Česku jeden smajl“?

Nejlepší odpověď
Dochy

těžko odpovědět.
Základní smejlíci jsou na 2–3 znaky. A já je tak také píšu. Na straně příjemce bývají v případě chytrých telefonů přeloženy na „ksichtík“. Ale bacha. Pokud vybereš ksichtík z menu, je dost možné že se použije znak v (tuším) UTF, nebo jiném obsáhlejším kódování. Důsledek je, že se Ti celá zpráva přepne do tohoto kódování a rázem se Ti do SMS z těch 160 znaků vejde méně než polovina.

Další odpovědi
nyjono

To by mě taky zajímalo, ale je jich hodně.
Když mi z 1.sms zbývá 10 znaků a vložím smajlíka, rázem mi to skočí na 49 znaků z 3.sms.
Už nevím, kolik znaků může mít 1 sms.

Hufnágl

Pokud píšeš zprávu, vidíš, kolik znaků ti zbývá. Když vložíš 😁, jsou to 3 znaky.