bolak

Za kolik se prodávají krávy na jatka?

Když má někdo krávu a chce ji prodat na jatka, kolik za ní dostane (zhruba)?

Takže za jednu krávu dostane „chovatel“ třeba 30.000? A kolik jí musí být let, aby ji mohli nechat pokácet?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Aktuální informace zveřejňuje SZIF. Živá kráva se vykupuje za cca 51 Kč/kg.

Další odpovědi
Kepler

Podle dnešní aktuální zprávy výkupní cena takzvaně v živém se na kilogramu vyhoupla o tři až pět korun na výjimečných 45 až 48 korun. Cena vzrostla po velkých nákupech hovězího Tureckem.
https://www.se­niorum.cz/vol­ny-cas/kultura/spo­lecnost/3728-veprove-schovane-na-grilovacku

Drap

Čím starší, tím za ni dostane méně. Krávy se dávají na jatka až když už jsou staré, nebo špatně dojí. Jako jateční zvířata se chovají a krmí mladí býčci, kteří jsou výhodnější. Optimální doba výkrmu bývá cca 18 – 24 měsců,.Pokud se kráva nenechává na chov, nebo na dojení, prodává se nejčastěji hned jako tele ve váze cca 90 – 120 kg.

pepe88

Právě chovatelé už jsou docela nasra… protože jatka snima vymr… stahujou je cenou dolu,třeba vepřové kupují za 30kč za kg a hovězí se pohybuje 80kč za kg někdy i něco méně,pak není divu že se často jezdí do Prahy Animalco to je prodej veškerého masa z mix státu který vlastní Babiš,tam seženete i prošlé hovězí maso za 50kč vykoštěné smrdí to,umeje se to a uděláse ztoho třeba guláš do hospody nebo hotovky do sklenic to je pak mnamka.