dust8

Za kolik se prodal nejdražší filmový scénář?

A o který film se jedná?

Nejlepší odpověď
annas

Prodáte scénáře je velmi složité. Záleží na mnoha okolnostech. V odkazu jsou podrobnosti
--

Např. Základní instinkt za 4 miliony dolarů, přičemž 1 milion USD z toho šel producentovi Irwinovi Winklerovi.

V roce 1994 byl Black zpět, tentokrát prodával svůj scénář pro The Long Kiss Goodnight za bezprecedentní 4 miliony dolarů.

Poté, o dvacet let později, Adam McKay a Will Ferrell rozdělili šek na 4 miliony dolarů pro Talladega Nights: Balada Rickyho Bobbyho. (Ano, pokud píšete s partnerem, musíte se rozdělit.)

V období 2017–2018 se prodej skriptů WGA s pohyboval od 72 600 do 136 000 $. Průměrný? Kolem 110 000 dolarů.

https://www.stu­diobinder.com/blog/sc­reenwriter-salary-how-much-do-screenwriters-make

Ale informace se mohou lišit.