Pavelek

Za jízdu pod vlivem alkoholu jsem dostal peněžitou pokutu a zákaz řízení,objeví se toto ve VYPISU rejstříku trestů nebo

Na mne bude nahlíženo jako bych nebyl odsouzen.probehlo trestní řízení,kvalifi­kováno jako přečin,pokutu jsem zaplatil

Odpovědi
Edison

Měl jsi to jako přečin? Proběhl soud? Pokud to bylo jen ve správku, tak ne. Pokud to bylo soudem, tak jo.

Drap

Neni to trestný čin, tak to nebude ve výpisu trestů. Ovšem evidováno to bude, třena pro potřeby policie.

Rokio

Drap nemá tak úplně pravdu. Jedná se o trestný čin, pokud hladina alkoholu v krvi přesáhla určitou hranici. Jestliže ne, je to přestupek.

Každopádně to v záznamu mít budeš, ale podle mě budeš mít čistý trestný rejstřík, protože v rejstříku trestu jsou nepodmíněné odsouzení.

Kryšpín

Je výpis a opis v tom druhém je všechno.