Za jakých podmínek se vzajemně ovlivňuje rotační impuls s momentem hybnosti u planet?

Odpovědi
aliendrone

WOW! To j prostě ÚŽASNÁ MEGA SUPER SKVĚLÁ OTÁZKA, konečně jsem se dočkal! Jen… jí vůbec nerozumím. :D :D :D

Totiž – pokud si pamatuji, tak rotační moment vyjadřuje změnu impulsmomentu v závislosti na čase (jako součin časové střední hodnoty síly a doby jejího trvání), zatímco moment hybnosti je průvodič x hybnost (impulsmoment). Popřípadě by se dalo ze součinu momentu setrvačnosti a úhlové rychlosti dospět ke stejnému.

Takže… co to má společného s válcováním plechu? :o :o ;)

Adam291

Moment hybnosti a rotačný impuls majú identické účinky, spôsobujú rotáciu, t.j. sčítavajú sa úplne vždy , za každých podmienok a sú neoddelitelné.