Rokio

Za jakých podmínek člověk šetří?

Moje mamka třeba nepovažuje za šetřícího člověka, který nepije, nekouří a nechodí do restaurací.

A šetří takový člověk, který už přirozeně žije skromně?

Kdy vlastně člověk šetří?

Nejlepší odpověď
Drap

Člověk šetří za podmínek, pokud má z čeho šetřit.

Další odpovědi
dudu

Existují výdaje nezbytné a zbytné. Nutně potřebujeme nakupovat potraviny, hradit náklady na bydlení apod., ale už nemusíme např. každoročně jezdit na dovolenou nebo třeba pořizovat nové záclony. Tzv. šetřit tedy lze, pokud jsou naše příjmy v rovnováze nebo převyšují optimalizované položky našich životních nákladů.

anonym

Budeš každou výchovnou výtku rodičů veřejně prošetřovat na tomto serveru aniž bys zmínil potřebný kontext k smysluplnému posouzení?

Dochy

Obecně šetří ten, kdo se trochu zamyslí než se rozhodne pro nějaký výdaj. To že nekupuje alkohol nebo cigarety rozhodně není jediné kritérium.

A to že šetří ještě nemusí znamenat že je v kladné celkové bilanci. Tam se ten význam posune s tvarem „šetří si (na)“

Kelt

Pokud si člověk ukládá peníze na něco, tak si to chce koupit a stejně na to peníze vydá a nebude je mít. Kdyby si vzal půjčku, tak to má hned a pak to musí splatit a zaplatí za to více. Do hrobu si stejně nic nevezme, ať má miliony, nebo holý zadek.
Ale jinak souhlas s Drabem.

autacek

Pamatuj! Kdo šetří, má za tři!

jirka F

ge0rge:To už má Rokio v povaze to tady takto řešit. Původně jsem ho moc nemusel ale teď ty jeho otázky jsou celkem pěkný.