kemis

za jakou dobu vyschne syrové dřevo na topení borovice v průměru 25 cm

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud kmeny ještě rozpůlíš a ještě lepší rozčtvrtíš,tak na přímém slunci ji máš do roka suchou a vhodnou k topení.

Další odpovědi
dědapetr

Pro efektivní,eko­logické a ke kotli šetrné spalování je potřeba hlídat vlhkost dřeva a „chemickou čistotu“. Výrobce udává optim. vlhkost dřeva 20%.
Nevlastním žádný měřič vlhkosti ,ale mám zkušenost ,že syrovým krajinkám měkého dřeva z pily složených pod ochranným přístřeškem na venkovním ovzduší stačí na dobré a bezproblémové spalování 6–7 měsíců během jara a léta.http://to­penidrevem.sweb­.cz/HTML/opali­vu.htm

sejtanka

Ideál dvě léta.Protože borovice má hodně pryskyřice.

tom004

Borovice se dá topit i „mokrá“. Obsahuje dost vysoké procento pryskyřic,které hoření podporují. Babičky z nich štípali třísky na podpal,říkali,že štípou smolničky. Ale samozřejmě rozštípané a proschlé hoří lépe,ale také rychleji.

elektrikář

Nejlepší jej nechat rozštípnuté v kůlně přemrznout mráz roztáhne veškerou vodu v dřevě po roce je suché.