Nevědoucí111

Za jak dlouo zabírá medunka na spánek?

Odpovědi
dědapetr

Čaj z meduňky
1 lžička sušené bylinky na šálek vody, vařit se nesmí, jen přelít vařící
vodou a nechat přikryté 15 minut ustát. Mohou se vypít 2–3 šálky denně.
Čaj na spaní při zvýšené nervozitě
Výjimečně vyšší dávka: 3 lžičky na šálek, spařit a přikryté nechat ustát.
Zkondenzované kapičky na pokličce je vhodné opět setřást do čaje, protože
uklidňující účinek v meduňce má hlavně éterický olej, který po spaření oka-
mžitě prchá pryč. Vypije se 1 hodinu před spaním.

http://www.da­rius.cz/arche­us/B_medunka_3­.html

Cizecek.M

Já jsem zkoušela meduňkový čaj a ten mi teda nepomohl. Takže nevím. Podle mě je třeba tu meduňku něčím podpořit. Asi kozlék lékařský?

KaraskovaAl

No, to ne, to je potřeba opravdu bylinný extrakt. Ne jen meduňka. Jako ano, meduňka ano, ale ještě v kombinaci s dalšíma bylinkama.