jirka F

Za jak dlouhou dobu narostou ježkovi bodliny?

Děkuji za odpověďi.

Nejlepší odpověď
annas

"Ježčata přicházejí na svět slepá a holá, těsně po porodu jim tělo pokrývá růžová kůže s četnými hrbolky od bodlin, které jsou hluboce ponořené v silně zbytnělé kůži.

Po několika hodinách prorazí jakoby na zkoušku bílé a jen několik milimetrů dlouhé bodliny.

Asi za den a půl je nahradí tvrdší ostny, které postupně dorůstají a během dvou týdnů získají typické pruhované zbarvení. V té době ježčata i poprvé prohlédnou, o týden později se vydají na první procházku mimo hnízdo a ochutnávají první kousky normální potravy.

Třetí, trvalé ostny narostou mladým ježkům až po několika měsících života. "

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Erinaceus#Bo­dliny