vivatisCZ

Za jak dlouho zemře mozek po stetí hlavy?

Když vám useknu hlavu, za jak dlouho zemře mozek?

Nejlepší odpověď
Zbynas

Je dokázáno, že i 15 minut (rekord) po stětí hlavy můžeš být naživu a nebýt v bezvědomí. Zkoušelo se to ve středověku, kdy kati se domluvili s odsouzenými, že po stětí hlavy budou co nejdéle mrkat, aby se zjistilo, jak dlouho ještě pak žijí – vnímají. Bylo to cca 5 –10 minut.

Další odpovědi
anonym

Pokud vím, když je nedostatek kyslíku, tak asi po 5 minutách, začíná docházet k jeho poškození, odumírání buněk. Ale kdy přesně, to nevím, asi do pár vteřin, neproudí krev.

marci1

Údajně za 7 vteřin.
http://procpro­to.cz/zajimavos­ti-a-novinky/co-citime-kdyz-umirame/

Sůwa

Zbynas, to se mi moc líbí. Už nemá ani hlavu ( ani patu ), ale ochotně 15 minut mrká, aby měl kat povyražení, a následující generace se měly na co ptát 🙂