autacek

Za jak dlouho vykvete tráva?

Odpovědi
Drap

Která konkrétně? U každého druhu je to jinak. Některá odkvétá už během května , jiné to může trvat do srpna.

Pepa25

Pokud nejsi agronom a neřešíš pojmy jako metání, tak bych sledoval pylové zpravodajství. Průměr je v odkaze, letos je vše o několik týdnů později.

Zdroj: https://pyly.cz/in­formace-pro-alergiky/pylovy-kalendar-aneb-co-kdy-kvete

paul1

My máme na dvoře povětšině pýr a ten, pokud je dobré počasí – vlhko, roste jako „blázen“, posekám a za pár dní abych šel znovu. V sadě a na loučce máme různé směsky, tam to kosím 2× ročně, mimo místa. kde je vojtěška, tam častěji, aby nepřerostla.

EKSOT123

Trávy = lipnicovité. Podle nadmořské výšky – už při rozdílu pár desítek metrů to může dělat týden rozdíl. Už dávno kvete tomka vonná, co nevidět pokvete psárka a lipnice a později v květnu žito a spousta dalších trav jako srha, kostřavy, jílek,… Potom další obiloviny. Asi po půli června kvete bojínek, trojštět, ovsík, mezi posledními kvete psineček. pozdní je také všudypřítomná třtina křovištní.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

autacek

obyčejná tráva, pochopitelně že vím, že je travin moc druhů, i té obyčejné zelené, jde mi o trávu třeba v parku, nebo fotbalovém hřišti.