Tera Hlavatá

Za jak dlouho se projeví první změny jídelníčku a pohybových návyků?

Ahoj, dala jsem si novoroční předsevzetí.
Od nového roku piju jen vodu, nejím sladké a každý den si dávám takové hodinové „taneční tréninky“, téměř každý den chodím se psem na procházku.👍🏻
Chci se zeptat, když to tak budu dodržovat, ta jak dlouho si myslíte, že se projeví první změny?
Snažím se totiž tak trochu zdravěji shodit nějaké to kilo.

Odpovědi
Alesh

Není nutné pít jen vodu, důležité je vyhnout se slazeným nápojům, resp. nápojům s (vysokým) obsahem cukru. Můžeš pít i třeba čaje, samozřejmě kvalitní, ideálně bio, spíše zelené či bylinné.
Eliminace cukrů se stravy je obecně žádoucí. Ovšem je potřeba dodat dostatek živit v podobě bílkovin a tuků. Ale zase samozřejmě ne nadmíru. K tomu sport je jasná volba, bacha nepřepal to, spousta lidí dělá tu kravinu, že to začnou rychle hrotit a podle toho to pak často dopadne. Čili nepřehánět, určitě ne v té první fázi, furt musíš mít pocit, že tě to baví.
Hele, dej tomu tak měsíc, dva. Je dobré se na začátku vyfotit, protože jinak tu pozvolnou změnu nemusíš úplně registrovat. 😉

Hlada

První změny se projeví za 2–4 týdny v podobě chronické únavy, malátnosti, nesoustředěnosti, podrážděnosti. Do půl roku budeš mit první příznaky některé z psychických nemocí, obecně zvané jako poruchy příjmu potravy.

elkon

Předsevzetí je nesmysl. Člověk se má chovat tak, aby žil relativně zdravě, nepřejídal se a ideálně také trochu sportoval, nebo se aspoň nějak hýbal (kolo, běh, delší procházky). Případně používat nějaké doplňky stravy. na trhu je toho dost, ideálně na přírodním základu.

nyjono

Těžko vědet, když nevíme jakou máš skladbu stravy.
Také záleží na tvém metabolismu, o něm také nic nevíme.
Ani nevíme, kolik je ti let a v jaké jsi kondici. To vše hraje roli.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.