kolousek

Za jak dlouho se po amnestii smaže záznam z rejsříku trestů??

Odpovědi
meTTax

Dobrý den,

V případě čl. I amnestie (nepodmíněný trest odnětí svobody nepřevyšující jeden rok) amnestie tyto automaticky zahlazuje.

Stejně tak i u čl. IV (podmíněně odložený trest do dvou let)

U čl. III záleží na skutečně vykonané době trestu, nikoli na té původně stanovené, od té se bude počítat doba pro zahlazení odsouzení uvedená v § 105 odst. 1 zák. č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, Poté je nutno podat žádost o zahlazení odsouzení k soudu.

Těžko říci, jak dlouho bude soudcům bude tvat, než veškeré záležitosti ohledně osob, kterých se amnestie taktéž týká, vyřeší, jistě to však bude v řádech týdnů.

Jakmile rozhodnutí o zahlazení odsouzení nabyde právní moci, budete o tom vyrozuměna.

Zůstávám s pozdravem.