Yvetta.B

Za jak dlouho se dozvím, zda dostanu podporu v nezaměstnanosti, a za jak dlouho mi jí vyplatí?

Na konci ledna jsem se byla přihlásit na UP odevzdala jsem jim vyplnene dokumenty.. JájsemRaibek děkuji za odpoved :) lahny no takže si spíš omezenej ty, dobře

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

lahny nemusí to vědět.
U nás je to tak, že po registraci tě objedná na termín, kde ti předá rozhodnutí, kde je uvedena výše podpory,…
Ano, podpora chodí až následující měsíc, tedy někdy kolem 15.-25. v měsíci.
Nesmí dopředu říkat zda je nárok nebo ne, záleží na každém dni a rovněž tak výši. To se uchazeč dozví až při předání rozhodnutí. Náhodou by se úřadnice mohla pomýlit a byl by průšvih.

Další odpovědi
anonym

Měla by jsi se to dozvědět hned.Byl jsem několikrát nezaměstnaný, na ÚP jsem vyplnil papíry a do několika minut jsem věděl všechno.Úředník(ce) by to s Tebou měla probrat na místě.Podpora se vyplácí až další měsíc..a to také řeknou kolikátého.Zrovna tak, Ti hned řeknou kolikátého v dalším měsíci se máš hlásit na ÚP
Nevím, jestli jsi tak nemohoucí (omezená) nebo na Vašem ÚP jsou tak omezení úředníci, že Ti hned všechno nevysvětlí.
Yvetta.B
Promiň, nechtěl jsem se Tě dotknout, ale já jsem bral jak to chodí u nás (okres Trutnov, Semily, Náchod) a jak zjišťuji u jiných tazatelů, tak oni nejsou schopni se na všechno zeptat na ÚP a nebo ani neposlouchají příkazy co jim řeknou ( viz dotaz na to, že je vyřadili z evidence když nenahlásili, že se nemohou dostavit v určitý den).
Takže jestli se Tě dotklo, tak ještě jednou promiň.

sesednizkola

Jsi supacka a mela by ses za sebe stydet. Prace je vsude dost a ty se valis na pracaku.

cochee

Ještě bych připomenul jednu alternativu, totiž že ses přihlásila na ÚP poté, co tě předchozí zaměstnavatel propustil a dal ti odstupné. V tom případě ti naběhne podpora v nezaměstnanosti až za tři měsíce od vzetí do evidence Úřadem práce.

anonym

pro sesednizkola
Tobě bych dal asi přízvisko netolerantní.
Nevíš co to je když Tě vyhodí z práce, že jsi starý.Nechci se zastávat Yvetta.B, ale asi je poprvé na ÚP.Ono někdy NELZE si najít práci, protože v této republice jsi STÁLE DISKRIMINOVANÝ.Buď to je kvůli věku nebo kvůli pohlaví.Od padesáti let NESEŽENEŠ PRÁCI a jako mladá žena také ne, protože VŠICHNI POČÍTAJÍ, ŽE PŮJDEŠ NA MATEŘSKOU DOVOLENOU A TAKOVÉ LIDI NIKDE NECHTĚJÍ.
A mladí také nemohou sehnat práci, protože za 10000 nikdo nechce dělat, TO JSME JEN MY STAŘÍ, KTEŘÍ PŘISTOUPÍME NA TYTO PODMÍNKY.
A pak modří ptáci řvou, že práce je všude dost, ale lidem se nechce dělat, ale DĚLAL BYS ZA 10000 Kč?
Víš, ono se to pěkně kritizuje, ale když se někdo nenaskytne ve stejné situaci, tak nepochopí.
Ono se říká, SYTÝ HLADOVÉMU NEVĚŘÍ a ty jsi toho zářným příkladem.

anonym

pro JájsemRaibek
Tak to já jsem to věděl během deseti minut.Úřednice pouze odběhla do jiné kanceláře a pak už mi předávala výměr, řekla mi kolik dostanu podpory a instruovala mně co mám dělat dál.Pak vytiskla potřebné papíry a já odcházel s tím, kolik dostanu podpory a datum kdy ji budu dostávat.Pouze chtěla vědět, jestli ji chci posílat na účet a nebo poukázku poštou.
Ale ono asi záleží na tom kolik je v tom okrese nezaměstnaných a kolik mají ti úředníci práce.