ahojda

Za jak dlouho se dostanu z urovně aj b1 na c1 ??

Chtěla bych se zeptat za jak dlouho se dostanu z urovne angličtiny b1 na c1, když mam aj 4× tydně ve škole a ještě bych chdila na nějake kurzy ? Popř. Dalo by se to zvladnout za necele 4 roky ?? Diky :)

Odpovědi
Drap

Teoreticky ano, záleží však na tobě

Kelt

Porovnej si co umíš a co bys měla umět při vyšší úrovni a zkus odhadnout, za jak dlouho se na uvedenou úroveň dostaneš. Máš školu zadarmo, učitel by měl mít na té úrovni, tak s ním můžeš konverzovat, požádat ho o nějaké materiály a pod. Dej si pozor na uvedené kurzy – zaplatíš mnoho tisíc a výsledek nemusí být dle tvého očekávání. Poslouchej hudbu, písně, čti, hlavně cizojazyčnou literaturu, sleduj filmy v originále. Možná to zvládeš i dříve, možná později.