hapiky

Za jak dlouho po sestavení vlády přijde první zklamání z výsledků voleb?

Hlavně pro důchodce a nízkopříjmové občany. Bude nás ona superkoalice ještě nějakou dobu šetřit?

Nejlepší odpověď
Kepler

Výsledky voleb nejsou až tak moc důležité, záleží na tom, co nová vláda udělá a jaký to bude mít dopad. Pro mně je nejdůležitější fakt, že z parlamentu vypadli bolševici i krajní pravice, kteří už předvedli co „umí“. No, uvidíme. Kdo si počká, ten se dočká.

Další odpovědi
paul1

Doufám, že vše nějak dopadne. Já neříkám tak, ani tak, ale na moje slova dojde 😁

Cvrčák

Vědělo se, že se musí po levicově-populistické vládě začít šetřit i škrtat, nebo máte pocit, že rozpočet je bezedný a netancujeme na potápějícím se Titanicu?

Aby vláda pomohla k důstojnému stáří našich spoluobčanů, perspektivě mladých lidí a vstřícnému jednání s ekonomicky aktivními lidmi, musí diametrálně změnit přístup k veřejným financím a změnit politiku hospodaření včetně principu nechat dýchat trh.

Já jen nechápu, proč se vláda Petra Fialy předem odsuzuje, aniž by jeho kabinet vládl aspoň den. Nečekejme zázraky, ale dejme tomu šanci. Levice měla 8 let permanentní moci a kde je důchodová reforma, kde jsou slibované důstojné důchody, kam zmizela rozpočtová odpovědnost a schopnost se extrémně nezadlužovat?

plebs

Hapiky klídek místo na Malorku pojede dělnická třída do Orlických hor

Disraeli

Když to odpočítáme od dne sestavení vlády, tak hned ten den (pochopitelně). Všeobecné zklamání během krátkého času. Samozřejmě ne u všech.
Jinak zklamání bylo u mnohých hned po volbách (přesněji PRO, ty, co nevolili SPOLU). Z milionů občanů je to většina, přestože je demorkacie údajně vládou většiny (ovšem jen parlamentní většiny, což se nerovná většině lidí, ale ve skutečnosti její menšině).

ten který je

Úsměv na tváři přejde v nadcházejícím čase takřka každého,nehledě na to,koho volil.Energetcká a surovinová krize a s ní spojené nesnáze,bude ještě pořádný fičák.

Disraeli

Cvrcak, neodsuzuje se všeobecně, přímo Fialu/ODS volilo hodně lidí a jako SPOLU ještě víc. Nepřímo bychom mohli vzít v potaz i voliče PirSTAN (i když Fialu nevolili, ale výsledek si mohli domyslet). Takže zjednodušeně: vládu Fialy a jeho obří koalice neodsuzují přímo jeho voliči a odsuzují ho nevoliči, kteří měli jiné favority (logické). Čistě věc principu a zaujatosti, ničeho víc.
Jako opozice se moc neprevedli. Jasně, opozice je zbytečná a má jen kritizovat, ale nikdy s ničím konstruktivním nepřišli… Né že by se to od nich skutečně očekávalo (jako od kterékoli opozice).
ODS není žádná nová strana (a TOP 09 taky ne = respektive plno lidí tam, političtí prebehlici), u vlády byla několikrát i poměrně nedávné době, nic valného, KDU taky není nová a tváře z těch stran taky často nejsou nové (semtam přeběhlíci z jiných stran), respektive jsou staré a v politice se už nějaký pátek angažují. Starostové jsou poměrně noví. Piráty zase až tolik lidí „nekrouzkovalo“ atd atd atd.
Je tam pět stran, 5 stran a některé dost protichůdné a to jen, aby byly ve vládě. Jednotné to určitě není.
Sestava je to nová (ale to se dá říct skoro o každé sestavené vládě), lidi taky budou určitě noví, někteří. I když to nic nemění, vzhledem k tomu, že to není o těch pár lidech na pár pozicích, ale o všech těch byrokratickych zaměstnancích pod nimi… Celý aparát, který reálně vše zpracovává a mnozí z nich i řídí. Ale to je jedno, podstatné je že to bude MAXIMÁLNĚ průměrná vláda.

Jestli očekáváš něco od lidí/voličů, neočekávej. Hlavně jen kritizují, ale politice nerozumí. Volí na základě předsudků a předvolební propagace (nikoli racionálně založené – tak nejsou ani propagace/kampaně založené). Mnoho lidí už teď z principu nadává na „novou vládu“ a její kroky, protože si myslí, že už je sestavená a u moci.
Proč si lidé/voliči něco myslí a co, o tom bychom se mohli bavit dlouho, i o tom, proč nová vláda nebude stát za to.

Cvrčák

Souhlasím, proto si to nekreslím na růžovo, ale z mého pohledu se ten vzduch trochu aspoň provětrá, protože za Babiše tu opravdu bylo dusno. Neustále se i v mém okolí řešily jeho problémy, lidé byli už zoufalí a naštvaní, že naše země je na morálním úpadku a v tandemu Zeman-Babiš námi vládnoucí garnitura opovrhuje, pohrdá námi, nerespektuje naše zástupce, chovají se arogantně a vracejí se móresy před rokem 89. V tom tuto změnu vítám, protože v demokracii každý chvilku tahá pilku a já chci dát šanci „mým“ koním, což neznamená nekriticky přihlížet ke jejich počínání, což u voličů Babiše dost chybělo. Dejme tomu šanci, třeba překvapí a nebude to tak zas horké.

Kepler

paul: jsi rozhodně lepší prorok, než Sibylla, Nostradamus a Mohamed dohromady! 😊