Verunka7

Za jak dlouho po porodu muze novorozenec prijit do styku s domacimi zviraty, ktere chodi ven ? (Psy a kocky na vesnici)

Chystame se na navstevu s 3-tydennim miminkem k dedovi na vesnici – obavam se prostredi v dome, kde kocky a psi jsou pul dne venku (na dvorku spolecne se slepicemi, kachnami atd.) a nevim zda nemohou na dite prenest nejakou nemoc..

Nejlepší odpověď
beer

Jako děti jsme na venkově byli bezprostředně v kontaktu s domácími zvířaty hned po narození. Tenkrát se to nijak věděcky nebralo a dětské tělo si navíc dokázalo vytvořit spoustu pro život důležitých protilátek, které dnešním dětem očividně chybí..
Nebálo bych se tedy.

Další odpovědi
anonym

Odhaduju, že běžně se to dítě (i rodiče) vyskytuje v městském prostředí bytu – takže bych návštěvu u „dědy“ radil spíše o nějakou dobu odložit – na „vesnici“ se žije, přecejen, trošku jinak a riziko nákazy od domácích zvířat existuje (i kdyby nešlo o tak závažná onemocnění, jakými jsou třeba leptospiroza či toxonoplasmoza).
Situace, kdy i rodiče žijí na vesnici a tudíž jsou na tam běžné bakterie adaptovaní (a tuto adaptaci získává dítě, např. kojením, od narození), je jiná.
Na druhou stranu – co tě nezabije, to tě posílí – tudíž v budoucnu bych se nebál batole k dědovi pouštět ani ´na dvůr´…
😉
Navštivte prarodiče na Velikonoce – to už bude mít z návštěvy jakýs-takýs pojem i drobeček a vy nebudete muset ´šílet´, když si bude cumlat ručičky poté, co pohladilo kočku a nebo je olízne pes.

Alesh

Tak v tom šestinedělí by měl být člověk opatrný, potom už to není potřeba zásadně hrotit.

anonym

Sdílím názory „mowla“.Městské děti, které nikdy nebyly ve styku se zvířaty, tak jsou asi náchylnější a nebo rodiče více starostliví.
Já vyrůstal mezi králíkama a slepicema a jak rodiče říkali, nikdy nás od toho nestranili, čili běžně při krmení byl kočárek se mnou poblíž.Moje děti také vyrůstaly mezi těmito zvířaty a ještě jsme měli psa a kočku.Pes běžně očuchával kočárek a snažil se koukat dovnitř a nejednou se nám stalo, že při nechání kočárku s dítětem venku pak spala na peřince i kočka.
Takže všechno záleží na tom, kde je dítě vychováváno a jak se maminka snaží dítě chránit před bacily.A vězte, čím sterilnější prostředí, tím je pak dítě náchylnější na alergie nebo nemoce.

Krakis

Nejzdravější děti jsou ty,co večer vylezou z popelnice a jdou na večeři… 🙂
Sice trochu přehnané,ale podstata je v tom , že mají více protilátek,nemají alergie a jsou živější.Městská děcka se myjí 10*denně,pojídají umělé vitamíny a na každý ,,bebí" se hned natírají mastičkama.Takovéto ,,desinfikované a sterilizované dítě" chytne nějakou chorobu hned,jak se otře o kliku nebo nějaké zvířátko.Takže navrhuji trénovat hned od ranného mládí.Ale s rozumem.