Avatar uživatele
Verunka7

Za jak dlouho po porodu muze novorozenec prijit do styku s domacimi zviraty, ktere chodi ven ? (Psy a kocky na vesnici)

Chystame se na navstevu s 3-tydennim miminkem k dedovi na vesnici – obavam se prostredi v dome, kde kocky a psi jsou pul dne venku (na dvorku spolecne se slepicemi, kachnami atd.) a nevim zda nemohou na dite prenest nejakou nemoc..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3777 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Odpoveď byla označena jako užitečná

Jako děti jsme na venkově byli bezprostředně v kontaktu s domácími zvířaty hned po narození. Tenkrát se to nijak věděcky nebralo a dětské tělo si navíc dokázalo vytvořit spoustu pro život důležitých protilátek, které dnešním dětem očividně chybí..
Nebálo bych se tedy.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Odhaduju, že běžně se to dítě (i rodiče) vyskytuje v městském prostředí bytu – takže bych návštěvu u „dědy“ radil spíše o nějakou dobu odložit – na „vesnici“ se žije, přecejen, trošku jinak a riziko nákazy od domácích zvířat existuje (i kdyby nešlo o tak závažná onemocnění, jakými jsou třeba leptospiroza či toxonoplasmoza).
Situace, kdy i rodiče žijí na vesnici a tudíž jsou na tam běžné bakterie adaptovaní (a tuto adaptaci získává dítě, např. kojením, od narození), je jiná.
Na druhou stranu – co tě nezabije, to tě posílí – tudíž v budoucnu bych se nebál batole k dědovi pouštět ani ´na dvůr´…
😉
Navštivte prarodiče na Velikonoce – to už bude mít z návštěvy jakýs-takýs pojem i drobeček a vy nebudete muset ´šílet´, když si bude cumlat ručičky poté, co pohladilo kočku a nebo je olízne pes.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Tak v tom šestinedělí by měl být člověk opatrný, potom už to není potřeba zásadně hrotit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Sdílím názory „mowla“.Městské děti, které nikdy nebyly ve styku se zvířaty, tak jsou asi náchylnější a nebo rodiče více starostliví.
Já vyrůstal mezi králíkama a slepicema a jak rodiče říkali, nikdy nás od toho nestranili, čili běžně při krmení byl kočárek se mnou poblíž.Moje děti také vyrůstaly mezi těmito zvířaty a ještě jsme měli psa a kočku.Pes běžně očuchával kočárek a snažil se koukat dovnitř a nejednou se nám stalo, že při nechání kočárku s dítětem venku pak spala na peřince i kočka.
Takže všechno záleží na tom, kde je dítě vychováváno a jak se maminka snaží dítě chránit před bacily.A vězte, čím sterilnější prostředí, tím je pak dítě náchylnější na alergie nebo nemoce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Krakis

Nejzdravější děti jsou ty,co večer vylezou z popelnice a jdou na večeři… 🙂
Sice trochu přehnané,ale podstata je v tom , že mají více protilátek,nemají alergie a jsou živější.Městská děcka se myjí 10*denně,pojídají umělé vitamíny a na každý ,,bebí" se hned natírají mastičkama.Takovéto ,,desinfikované a sterilizované dítě" chytne nějakou chorobu hned,jak se otře o kliku nebo nějaké zvířátko.Takže navrhuji trénovat hned od ranného mládí.Ale s rozumem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek