Stingo

Za jak dlouho po nechráněném sexu se dá zjistit v krvi virus HIV?

Nejlepší odpověď
annas

„Za jak dlouho zjistím, jestli jsem se nenakazila AIDS“ – stejná otázka – viz odkaz

http://www.ule­kare.cz/porad­na-lekare/aids-53931

MUDr. Jana Moravcová odpovídá:

„Po rizikovém nechráněném styku se doporu čuje testování na HIV za cca 2 měsíce po rizikovém styku kvůli možnosti falešně negativního výsledku a poté zopakovat ještě po 6 měsících. Testy se provádí na hygienických stanicích a infekčních odděleních, v mnoha případech i anonymně.“

Další odpovědi
Emefej

Nechráněný sex nutně nemusí znamenat nákazu.

gecco

Teoreticky po několika dnech, ale takové testy se běžně nedělají (jsou drahé a nemusí být průkazné)…
😉
Běžně je testována přítomnost antigenů a protilátek, testy se provádí nejdříve po cca šesti týdnech, lépe po cca třech měsících…