petka

Za jak dlouho po dešti vyrostou houby?

Když teď tak krásně prší a je teplo,zajímalo by mě,za jak dlouho po jednom dešti houby vyrostou…když rostou…???

Nejlepší odpověď
beer

Když odkazy a citace, tak tedy jo:
„Hřiby se za velmi příznivých podmínek objevují už za 8–12 dní po dešti. Hlavní vlna však přichází až za 14 dnů. Jestliže před tím dlouho nepršelo, tak se tato doba může prodloužit až na 4 týdny. Za běžných podmínek se po dešti hřiby objevují tak za 2–3 týdny.“

Zdroj: http://magazin­.softimage.cz/my­komapy/

Další odpovědi
anonym

3 – 4 dny. -iv-

hanny 2

O houbách se často říká, že vyrostou přes noc. U některých druhů to tak doopravdy vypadá. Ve skutečnosti se nejdřív několik dní tvoří primární tělo houby pod zemí, které je v první fázi malé jako špendlíková hlavička. Ve fázi, kdy je větší, je schopné do sebe za mokra (po dešti) nasát velké množství vody, rychle a hodně se zvětšit a vyrazit ze země, takže to vypadá, že hotová houba vyrostla během jednoho dne. Jiné houby ale nejprve tvoří složitou tkáň, než pomalu vyrostou.
Doplňuji:
www.mojebiolo­gie.cz/mediawi­ki/images/c/c4/​Houby.ppt