ki-qi

Za jak dlouho natece krk po bodnuti vcelou/vosou kdyz vleti do pusy?

Nejlepší odpověď
mosoj

Záhy, a pokud by z toho byl anafylaktický šok tak ještě rychleji.

Další odpovědi
Fienir

Natéká docela rychle. Teoreticky je dokonce možné, že natečení může způsobit potíže s dýcháním (kvůli menšímu průtoku vzduchu způsobené zúžením trubice). Tak pozor!

marci1

Velmi rychle. Bodne-li Tě včela či vosa do oblasti krku, úst, nebo dokonce přímo do jazyka, nastává velmi vážná situace. Hrozí udušení.V rámci první pomoci je nejdůležitější snažit se zabránit otoku v oblasti krku a zajistit tak možnost dýchání. Postižené místo je nutné chladit až do doby než vyhledáme pohotovost nebo do příjezdu záchranky.

kesim

Mě jednou bodla vosa do jazyku a nic mi nenateklo.