FlAsh_7

Za jak dlouho nabudou na hodnotě mince typu 10 haléřů, 50 haléřů aj.?

Za jak dlouho nabydou na hodnotě mince typu 10 haléř, 50 haléř, aj.? Vyplatí se je vůbec schraňovat?

Pozor! Mincc nabudou,. nikoliv nabydou.

Odpovědi
Drap

Až přijde jejich doba. Předem to nikdo nedokáže určit. Důležité je, kolik jich je ještě mezi lidmi a kolik přibude sběratelů, kteří je budou potřebovat.

Arne1

To záleží na vývoji ceny hliníku. Ale halíře jsou tak lehké, že na nich moc kovu není.
A jestli myslíš numismatickou hodnotu, tak se budeš muset podívat do nějakých přehledů cen mincí, jestli náhodou neexistuje nějaká raritní verze desetníku nebo padesítníku, a tu pak hledat.

Pepa25

Nikdy:

  1. bylo jich vydáno obrovské množství
  2. jejich cena v okamžiku skončení oběhu byla zanedbatelná

Ametyst

Naopak tisicikoruny budou drobné.