zzzzz

Za jak dlouho myslíte, že bude možné, aby 3D tiskárna vytiskla něco plně funkčního?

Zatím tisknou v podstatě jen obal, ale nic vytisknutého není přístroj.
Myslím třeba, že když budu mít 3D tiskárnu a bude už stará a opotřebovaná, tak do ni naprogramuju, aby vytiskla (svůj klon) tiskárnu novou?

Dívám se, že jsem ten dotaz napsala pořádně po Bolákovsku, ale čestně prohlašuji, že s tím Bolák nemá nic společného, a že mi ani nenapovídal:-)))

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
anonym

Už nyní to funguje…
3D tiskárny (levné – typu RepRap) se jednu dobu ´množily´ tak, že ten, kdo ji měl, vytiskl plastové díly a dodal rozměry kovových. Elektroniku (atd.) bylo samozřejmě nutné dokoupit.
Ty myslíš – aby tiskárna vytiskla tu novou zcela? – takový ´duplikátor´?
To má zásadní problém – momentálně dostupné tiskárny umí tisknout jen z materiálu jednoho typu (nebo materiálů shodných či velmi podobných fyzikálních vlastností). A je jedno, zda jde o tiskárny, které tiskový materiál taví, polymerují, vytvrzují…
___
Ale pokud ti na výrobek stačí jeden materiál, není problém funkční kus vyrobit i dneska – běžně se tisknou mechanické prototypy nebo dokonce málokusové ´serie´.

Další odpovědi
Drap

To je možné už teď

zjentek

tak si zatím vytiskni nějakýho plně funkčního igráčka
Doplňuji:
tobě bych dovolil tisknout i lego ,)

NASA si dokonce tiskne součástky do motorů.
http://www.osel­.cz/index.php?cla­nek=7035

Jana5678

Dobrý den, já mám 3D tiskárnu už několik let a tisknu na ní různé věci od náhradních dílů až po příslušenství do domácnosti. Co se týče vaší otázky o tisku plně funkční 3D tiskárny, technologie se neustále vyvíjejí. Nedávno jsem si pořídila skleněné podložky pro tisk, které pomáhají zlepšit kvalitu a přesnost tisku.

zzzzz

zjentku nemám 3D tiskárnu:-(((