Avatar uživatele
zzzzz

Za jak dlouho myslíte, že bude možné, aby 3D tiskárna vytiskla něco plně funkčního?

Zatím tisknou v podstatě jen obal, ale nic vytisknutého není přístroj.
Myslím třeba, že když budu mít 3D tiskárnu a bude už stará a opotřebovaná, tak do ni naprogramuju, aby vytiskla (svůj klon) tiskárnu novou?

Dívám se, že jsem ten dotaz napsala pořádně po Bolákovsku, ale čestně prohlašuji, že s tím Bolák nemá nic společného, a že mi ani nenapovídal:-)))

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, redy, anonym, gagaga, marci1 před 3539 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Už nyní to funguje…
3D tiskárny (levné – typu RepRap) se jednu dobu ´množily´ tak, že ten, kdo ji měl, vytiskl plastové díly a dodal rozměry kovových. Elektroniku (atd.) bylo samozřejmě nutné dokoupit.
Ty myslíš – aby tiskárna vytiskla tu novou zcela? – takový ´duplikátor´?
To má zásadní problém – momentálně dostupné tiskárny umí tisknout jen z materiálu jednoho typu (nebo materiálů shodných či velmi podobných fyzikálních vlastností). A je jedno, zda jde o tiskárny, které tiskový materiál taví, polymerují, vytvrzují…
___
Ale pokud ti na výrobek stačí jeden materiál, není problém funkční kus vyrobit i dneska – běžně se tisknou mechanické prototypy nebo dokonce málokusové ´serie´.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

To je možné už teď

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

tak si zatím vytiskni nějakýho plně funkčního igráčka
Doplňuji:
tobě bych dovolil tisknout i lego ,)

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
4154

NASA si dokonce tiskne součástky do motorů.
http://www.osel­.cz/index.php?cla­nek=7035

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jana5678

Dobrý den, já mám 3D tiskárnu už několik let a tisknu na ní různé věci od náhradních dílů až po příslušenství do domácnosti. Co se týče vaší otázky o tisku plně funkční 3D tiskárny, technologie se neustále vyvíjejí. Nedávno jsem si pořídila skleněné podložky pro tisk, které pomáhají zlepšit kvalitu a přesnost tisku.

Avatar uživatele
zzzzz

zjentku nemám 3D tiskárnu:-(((

před 3539 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek