Za jak dlouho můžu položit na 5 cm vrstvu betonu plovoucí podlahu?

Budeme na starý beton dávat izolaci a na ní 5 cm nový beton. Za jak dlouho můžu pokládat podlahu?

Nejlepší odpověď
rtepp

Beton vyzrává asi 21 dní.

Další odpovědi
dědapetr

Jak píše rtepp beton vyzrává 21 dní,ale pro pokládku plovoucí podlahy musí mít beton minimální vlhkost aby nedoházelo pod podlahou k expanzi a následné plísně nebo hniloby.

casey

Zalezi na vice faktorech, ale klidne az na vanoce.

Pro odhad vlhkosti betonu se občas vychází z doby, která uplynula od vybetonování podlahy. Za normálních podmínek jsou betony vhodné pro montáž dřevěných podlah až za 4 – 6 měsíců. Je to ovšem údaj velmi nepřesný a vždy záleží na mnoha dalších parametrech, jako je tloušťka vrstvy, složení betonu, podíl cementu, počasí, klima v místnosti, větrání, vlhkost okolních stěn. Proto se vždy vyplatí provést zkoušku vlhkosti.

http://www.epar­kety.cz/index­.php?page=lami­natove_podlahy

venkovan

Větrat, větrat větrat a potom si vlhkost nechat změřit. A raději delší dobu nechat vysychat, než předělávat vlnící plovoucí podlahu.

baghira

Při rekonstrukci kuchyně u nás šel na podlahu potěr (cca 6 cm) a po týdnu plovoučka (taková ta tlustá, asi 10 – 12 mm). Je to 4 roky, no problem.