Avatar uživatele
gecco

Za jak dlouho lze nepěstěný vous přivést do společensky přijatelného stavu? A jak?

Ptám se spíše vousáčů se zkušenostmi, určitě se neptám ´kreativních´ vizážistů/ek…
___
Asi dva měsíce si ´pěstuju´ polovous (sedm chlupů jedenácti řadami – jen na vyzkoušení), nijak zvlášť jej neudržuju (jen běžné mytí, semotamo pročesání).
Bohužel během několik dnů (mám max. tři týdny) budu muset vypadat rozumně (ne, jako právě probuzený bezdomovec) lze to nějakou péčí ´vychovat´ a nebo bude lépe se rovnou oholit (abych zase neriskoval čerstvým oholením podrážděnou kůži)?
___
Na vousech nelpím, jen nechci zbytečně promrhat už vynaloženou péči (mejt si chlupy po každém jídle je fakt opruz)…
😉
_____________­________________________­___
Tak – budu holobrádek…
😉
Ani po týdnu patlání voskem (na doporučení sličné lazebnice) nepřipomíná vous něco, co by smělo na společenskou akci bez zvláštní pozvánky…
😉

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: gecco

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, iceT, ahold, redy, briketka10, chachar1922, marci1, Agneta před 2991 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ahold

Odpoveď byla označena jako užitečná

Zajdi k lazebníkovi. Ten/ta ti udělá co ti na vousech uvidí. 🙂

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
SickBreed

Řeším podobný problém. Mám dosti řídké vousy které minimálně první měsíc vypadají fakt hodně špatně. Druhý měsíc je to lepší a třetí měsíc už vypadají dokonce jako vousy muže a ne muže ozářence. Nejsem si jist, jestli je to tím, že vousy jsou delší a zakryjí hluchá místa jako přehazovačka, nebo je pravda to co se píše – že hluchá místa nejsou hluchá, ale jen pomalá, takže je potřeba delší čas aby na nich vousy dorostly. K údržbě neposedných vousů používám olej na plnovous.který alespoň mně funguje. Důležité je permanentní zkracování, aby jste dosáhnul stejné délky vousů. A to i pokud chcete stále delší vous. Prostě postupně limit prodlužovat, ale vždycky se na nějaké délce zastavit a třeba týden zastřihávat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

S tím si nedělám až tak velké starosti. Když mi vousy přerostou, zkrátím je zastřihovačem, popřípadě doopravím nůžkami.

Kdepak se chystáš – holobrádku?!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Barbakan – mám nějaké pracovní povinnosti, asi za čtrnáct dnů – takže ještě tak týden budu vousáč, zastřihnu pak…
😉

před 2991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Já myslel, že budeš dělat paštiku bez vousů. 🙂

před 2991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Ne ne, už z vojny si pamatuju, že játrovka musí být chlupatá…
😉

před 2991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
chachar1922

Gecco
Podle tvého popisu sebe samého, z pár tvých odpovědí a tak, si Tě představuju jako Roba Halforda :D

před 2999 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

😉
No – su o kousek mladší, o kousek ošklivější, oblékám se ´konvenčněji´ – a neumím zpívat…
Jinak to ´sedí´…
😉

před 2999 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

..takže Saša Mitrofanov?

před 2998 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Ten vypadá příliš krotce…
😉

před 2998 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví