Prdloush

Za jak dlouho je normální naučit se plynule měnit akordy při hře na kytaru?

Hraju asi měsíc na kytaru, chodím soukromě k jednomu učiteli. Vybrnkávat jsem začala před dvěma nebo třemi týdny, ale stále mi nejdou plynule nahmatat akordy, když je chci změnit. Například: Hraju akord C, chci přehmátnout na akord A, ale udělám pauzu, protože ho musím nejprve nahmatat. Učitel si mě za to dobírá a připomíná mi, že jedna jeho žačka se naučila vybrnkávat za 24 hodin. Mám pocit, že jsem totální nemehlo, ale cvičím, snažím se každý den, ale stále mi to nejde. Za jak dlouho se plynule měnit akordy bez přestávek naučí průměrný hráč?

Nejlepší odpověď
www

Žádný průměrný tady neexistuje.
Učitel to nemyslí vážně, klídek. Jde o naučení prstů se do akordu poskládat a to zkrátka vyžaduje svůj čas, někdo má prsty delší, ohebnější ap., jiný ne.
Výdrž.

Další odpovědi
Hlada

Nezoufej. Měsíc je na nějaké závěry příliš krátká doba. Nevím, jaký je průměr, ale já, když jsem se učil hrát, tak mi trvalo rok, než jsem se naučil základní durové, molové a sedmičky a asi 40 písniček, které jsem pak mohl hrát na táboře. Žádného učitele jsem neměl, měl jsem tabulku prstokladu, magnetofon. Texty se značkami jsme si vyměňovali ve škole.
Máš správně vybranou kytaru? Nemáš příliš široký krk, vysoko kobylku nebo příliš tvrdé struny? Poraď se s učitelem.