xiperio

Za jak dlouho by stát zkolaboval, kdyby byl dlouhodobý výpadek elektřiny?

A jak dlouho by vydrželo obyvatelstvo. Myslím, podle mne, tak do 14 dní by se už bojovalo v ulicích. Hlad je sviňa.

Nejlepší odpověď
Emefej

Hlad je sice sviňa, ale ten by začal být akutní tak po týdnu výpadku, horší by to bylo s vodou, kdo ve městě má přístup ke studni a k suchému WC? Žízeň a nákazy z nespláchnutých záchodů by nás dostaly dost rychle.

Další odpovědi
Kelt

Já jsem vydržel nejíst více jak 14 dní. A jak by podle tebe nastal ten výpadek elektřiny? Jedině při nějaké invazi mimozemštanů na Den nezávislosti. To máš větší šanci, že vyhraješ první ve sportce, když si dáš náhodný výběr než toto.

Ametyst

Už bylo napsáno pár dobrých knih a natočeno pár dobrých filmů o blackoutu. Jde zhruba o týden. Vize o tom, jak se společnost zachová, jsou tam docela realistické. Ale otazka mi připomněla jinou věc: před chvíli jsem četla zprávu, že se pobaltské země odstřihly od ruské energetiky a napojují se na Evropskou unii. Je to moudré, tak slepě věřit ekologickým fantastům, když naše zatracované uhelné a jaderné elektrárny nejednou už zachraňovaly EU od blackoutu?

Mc Merkurion

… jak kdo, já bych vydržel do prnýho léta, než bych vyprázdnil mrazák (do tý doby by to vydrželo ve sklepě) … a ač je elektrika potřebná k životu, zvládnul bych to i bez ní (teda ze sítě), jsem připraven na apokalypsu …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Ametyst: první půlka odpovědi super, ale pak – to je nějaká úchylka, všude cpát nenávist k EU?

xiperio

Tady každý může rozvíjet. svou fantasii. Nejprve vy zkolabovala velká města. V okamžiku, jak by chcíply semafory tak, by se to ucpalo. A nastalo by právo džungle – právo silnějšího. Možná by odolávaly nějaké statky na vesnicích a samotách, které jsou víceméně potravinově soběstační. A dál můžete přidávat své vize........

xiperio

Neptám se, jaká je šance že bude dlouhodobý výpadek. Ptám se, za jak dlouho by se to tady začalo mlít.

Hlada

Ta situace je naprosto nesmyslná, takže nemá smysl ji rozvíjet.

Kelt

To by se dalo předpovědět. Nebo udělat na počítači takový model. Napadá mne teorie chaosu. Lidé by neuvažovali, ale jednali pudově jako stádo. Jako když spojíš dvě podkritická množství uranu, jako když zapálíš doutnák k velké náloži trhaviny. Pak už bys to nezastavil.