loosi

Za jak dlouho a jestli vůbec se dá ujet v autě cca 900km a druhý den zpět v jednom řidiči, 98% je po dálnici??

Nejlepší odpověď
Drap

Je to náročné, ale dá se to. Důležité je, jak rychle jedeš. Po dálnici by doba jedné jízdy neměla přesáhnout 10 hodim.

Další odpovědi
huxa

arygnoc uvízl v dob komunismu 🙂 V Německu není problém jet po dálnici 150km/h, zde není problém jet kolem 100km/h (průměrně).
Tudíž denně těch 5–10 hodinek, dejme tomu 8 hodin, to bys jel 112km/h, což také zvládneš u nás, pokud nepotkáš kolonu.

anonym

Nejdelší trasa, kterou jsem jel (solo řidič), měla cca 2100 km za 24 hodin (včetně ´jednání´ a odpočinku) – cca 1800 km byla dálnice, ale v zimě a za mizerného počasí.
Takže – pokud nepotkáš nějakou ´ucpávku´, neměl bys mít vážný problém to ujet.

Lamalam

Po D1 v žádném případě.

mosoj

Plzeň – Ostrava a zpět v jednom dni cca 980 km s hodinovou přestávkou na Rohleně cca 10– 12 hod. Zcela běžně.

arygnoc

ako kde.

na českej diaľnici požítajte tak priemer 60 m/h, ostátné možno o niečo viac.

premenných je veľa + zastávky na cikpauzu, kafe, cigárko, jedlo.

cca 20 – 30 hod.

určite nie vhodné non-stop, skôr by som povedal že je to na hranici samo/vraždy.

drap:

dá sa všeličo.
podstatné je prežiť to (i pre okolie).

arygnoc

huxa:

arygnoc neuviazol.
ale ak pôjde po nemeckej diaľnici (a dnes vlastne ktorejkoľvek európskej), tak uviazne v zácpe.

a preto tak klesá priemerná rýchlosť, vedia?

zlatá éra komunizmu, keď som po diaľnici mohol švihať povolených 120 – dnes to nejde (kolony, technický stav vozovky – aspoň čo sa týka čr a sr).

;)