TEREZA.B

Za jak dlouho a jakým způsobem, připustíme-li ideální podmínky, může tvor zkamenět? Např. žába.

Nejlepší odpověď
anonym

Mám trilobita, kterého jsem si vyhrabala a údajně je starý 220až 240 milinů let. Ale kdy zkameněl, to nevím. Také mám kámen, který je vlastně zkamenělé dřevo. Bude asi ještě starší. Jak dlouho bude kamenět např.žába, to opravdu netuším. Hlavně mám nutkavý pocit, že mě z toho hlava brnět nemudsí, asi se toho nedožiju. A co jsou podle tebe připuštěné ideální podmínky?

Další odpovědi
manon

V některých případech můžeme nalézt zkamenělý organismus i ze současnosti, ale ani ten není možné označit za zkamenělinu, pokud není starší než 10 000 let.
Zkameněliny vznikají tím, že se pozůstatek dostane do nějaké hmoty, která ho uchrání před okolními vlivy – voda, sopečný popel, v jeskyních v ledu…

Zdroj: http://www.pa­leontologie.cz/zka­meneliny/co-je-to/

Jouk

Tak kolem 20 minut ,když je kvalitní beton.

Rocker

Zkus si chytit žábu,zavři jí do nějaké sklenice.Potom si k ní sedni a čekej a čekej a čekej…