dust8

Za co třeba může člověk vyfasovat 5000 hodin veřejně prospěšných prací?

Nejlepší odpověď
Bobek 2

Napřed terminologická poznámka: „veřejně prospěšné práce“ je termín použitý zákonem o zaměstnanosti pro práce, kterými může úřad práce podmiňovat podporu v nezaměstnanosti. Pro alternativní trest používá trestní zákoník termín „obecně prospěšné práce“. Ale všichni víme, že v podstatě jde o synonyma.

Jako trest lze obecně prospěšné práce uložit pouze v rozsahu od 50 do 300 hodin (podle starého trestního zákona účinného do 31.12. 2009 to bylo v rozpětí od 50 do 400 hodin). Takže 5000 hodin tímto způsobem vyfasovat nelze.

http://www.trestni-rizeni.com/vyklad-pojmu/obecne-prospesne-prace

Další odpovědi
cukrar

Já bych to dával některým za hloupé otázky.

Edison

BTW… vyfasovat… To je jako jít dobrovolně k soudu s poukázkou v ruce na přidělení práce. Což mi připomíná jednu super scénku z jednoho nejmenovaného českého filmu.

Tento trest soud UKLÁDÁ. To jen tak pro upřesnění… 😉