Krejcík

Za co je při focení slušné držet ženu?

Pokud se fotím například s kamarádkou, babičkou, matkou, přítelkyní, učitelkou. Je slušné držet je na fotografii za bok? Nebo spíše za rameno? Záleží na tom? A proč? Většinou vím, co se hodí, ale tady si opravdu nejsem jistý. Děkuji. :D

Nejlepší odpověď
elkon

Nemusíš ji držet vůbec. Není to vhodné, pokud nejde o intimnější vztah.

Další odpovědi
led

Pri fotografovaní postáv si premyslite, čo chcete daným zobrazením povedať. Dotykom rúk, či iných častí tela vyjadrujete vzájomný vzťah osôb na fotografii.

Niekoľko ukážok (bez obrázkov):
„Sme si blízkí“ – Za bok, alebo ruky držíte, ak je medzi vami bližší priateľský, prípadne ľúbostný vzťah
„A mám ťa!“ – Partnerku držíte za rameno, alebo pritískate si ju k sebe, vaše ego vo vzťahu dominuje
„Teraz to roztočíme“ skupina v rade vzájomne sa držiaca za plecia, alebo ruky

Na spoločenskej fotografii nie je slušný dotyk intímnych častí tela, pokiaľ nejde o „reklamné“ vyjadrenie ľúbostno-erotické.

„Nemám, čo skrývať…“ jedna z najhorších a najtrápnejších a najčastejších fotografií je pozícia stojacieho muža s rukami spojenými pred poklopcom

led

V popredí by mala byť vždy hlavná osoba z prítomných na obrázku.