nyjono

Za cca jak dlouhou dobu (dní) pokosené kopřivy přestanou žahat?

Odpovědi
Kelt

Kopřivy se berou rukou, aspoň ti to rozproudí krev a je to proti revmatizmu. Nebo si vezmi rukavice. Ber to z druhé strany, listy dolů, ta zadní strana listu nepálí, nežahá. Na čaj je to dobré hned, taky pro kačeny je to dobré.

nyjono

Že je kopřiva zdravá a prospěšná už vís asi skoro každý.
A že je dobrá na revmatismus už snad taky kdekdo ví, že to je mýtus.

https://www.vi­talia.cz/clan­ky/revma-nedojima-kdyz-vas-spali-kopriva/

Kepler

Máš recht, je to mýtus, ani neznám kačeny s revma. Slovenské termály jsou prý taky dobré na revma. Taky mýtus. Jen REDBUL ti dá křídla (dokud nespadneš na hubu).

nyjono

Kelte, kačeny nemáme, kopřiv je na čaj pro celou vesnici na celý rok.
Když jsou posekané, leží různě, ne všechny listy na jednu stranu. A rukavice sahají po zápěstí, dlouhý rukáv moc hřeje a chytají se na něj zbytky travin.
Zkrátka, když odpověď neznáš, proč odpovídáš???