z vykonu tr.odneti svobody

v roce 2007 jsem byl nepodminene odsouzen na 2roky za kradeze, v 1.a 2.odstavci a za mareni/jizda/.Po polovine trestu, jsem byl propusteny na podminku.Zacal mi bezet zákaz řiz. a podminka.jizdu jsem porusil,dostal jsem navyseni zakazu a podminku uhrnem.vztahuje se na mne neco /z amnestie /aspon z casti?diky Novak

Odpovědi
standaQ

Teoreticky by se na vás měly vztahovat účinky zrušení trestného činu „řízení bez řidičáku“ (§ 180d).

V praxi to však nesjpíš bude vypadat tak, že trestný čin (§ 180d) bude překvalifikován jako přestupek. V rámci přestupkového řízení pak nepochybně ´vyfasujete´ velkou pokutu a možná i zákaz řízení.

Zákaz řízení však budete mít i za trestný čin „maření výkonu úředního rozhodnutí“. Nejspíš budete mít o pár týdnů (měsíců) zkrácen trest za to „maření“.

Během měsíce ledna byste měl dostat vyrozumění o případném překvalifikování souhrnných trestů.