Mimin.eu

Z tátovy strany má bratr bratra, který nemá se mnou společný rodiče. Co je pro mě?

Nejlepší odpověď
annas

Dotaz je nepřesný.

  1. Může jít o otcova bratra, tedy strýce, jeho bratr už pro vás není v příbuzenském vztahu.
  2. Otec měl z předchozího vztahu syna, vy jste jeho sourozenec. Ale bratr vašeho bratra už pro vás není příbuzný., pokud nežijete v jedné rodině. Nebo se dá říct, že je to nevlastní bratr., protože nemáte stejné biologické rodiče.

Typy sourozenců
Rozlišují se
sourozenci, kteří mají společného alespoň jednoho biologického rodiče, ti se dále dělí na
plnorodé, kteří mají společné oba biologické rodiče; a
polorodé, kteří mají společného jen jednoho biologického rodiče;
sourozenci nevlastní — ti nemají společného ani jednoho biologického rodiče, ale matka jednoho dítěte si vzala otce jiného dítěte.

Další odpovědi
elkon

Nic. Dva bratři (tvůj otec a strýc) mají vedle sebe (pro tebe) cizího člověka.

Dochy

Podle mně by to mohl být nevlastní bratr. I když v tomto případě se zdá být minimálně „2× nevlastní“ a pro to nemáme přímé označení. Legálně (pokud do toho nezasahují ještě nějaké sňatky, adopce apod) bych řekl, že je pro Tebe „nic“

zjentek

Z tátové strany bratr má bratra… No oba jsou tvý strýčci, sourozenci tvýho táty. A ne, žádný z nich s tebou společný rodiče mít nemůže 🤷‍♂️