Jikra

Z kůru zní aleluja.

Tak se ptám co to zní a odkud to zní? A je to tak dobře anebo má být na kůru zní?

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak zní to z vyvýšeného místa pro varhany a to aleluja, jsem tušila ale raději vyhledala, tak zde,,,
Aleluja, Hallelujah, Haleluja

• chvalte Hospodina, hebrejské zvolání

• radostný církevní chvalozpěv

• kniž. radostný zpěv vůbec, jásání

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/ale­luja-hallelujah-haleluja

Další odpovědi
annas

Aleluja = Chvalte Hospoodina je chvalozpěv, který zpívá se v kostele na Velikonce, poprvé na Bílou sobotu.

V kostele bývá kůr (kruchta), na němž jsou varhany a také místo při slavnostní bohuslužbě vyhrazené pro zpěváky.

Pokud jsem přímo na kůru, tak zpěv zní na kůru, pokud jsem dole, tak slyším zpěv z kůru.