Neonka

Z kterého konkrétního stromu je ebenové dřevo ?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Eben je exotický strom, proto je jeho dřevo u nás velice vzácné a drahé. Má ale výborné vlastnosti, téměř ideální pro všechny druhy zpracování.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­benovit%C3%A9

Další odpovědi
roxy52

Eben je pevné, husté, těžké dřevo, zpravidla černé nebo červenohnědé barvy. Tzv. ebenová dřeva pocházejí z tropických dřevin čeledi ebenovitých, většinou z druhů rodu tomel (Diospyros).

Děda Louda

Eben je obecný název pro velmi husté černé dřevo. V nejpřísnějším smyslu, že je přinesl několik druhů rodu Diospyros , ale i další těžké, černé (nebo tmavě zbarvený) lesy (ze zcela nesouvisejících stromů) jsou někdy také nazývaný ebenového dřeva. Někteří známý druh ebenu obsahují Diospyros ebenum (Ceylon eben), domácí v jižní Indii a na Srí Lance , Diospyros crassiflora (Gaboon eben), domácí v západní Africe , a Diospyros celebica (Makassar eben), pocházející z Indonésie a ceněný pro jeho bujný, multi-barevné dřeva. Eben Mauricius, Diospyros tesselaria , byl z velké části využívány holandský v 17. století.

Takže to dřevo je určitě z támhletoho dvěstě čtyřicátého šestého stromu v sedmisetpadesáté řadě severně.

Zdroj: wikipedia