jitunka

Z které části platu se vypočítává pohyblivá složka odměn?

Zaměstnavatel přislíbil odměny 10% v případě plnění.Zajímá mě zda ji dostávám,ale jelikož nevím z které částky je oněch 10%(jestli z hrubého čistého nebo základního platu),tak nedokážu určit v jaké výši jsem ji dostala. Díky

Odpovědi
led

zo základného platu

Jambalaya

Mělo by to být z hrubé základní mzdy, ale pracujete-li u soukromníka, docela dobře to může být klidně z něčeho jiného.
V každém případě by se mělo jednat o pohyblivou složku, která má být uvedena samostatně na výplatní pásce. Položka musí být samostatná neb nelze měnit základní hrubou mzdu každý měsíc, dle výše odměny. Pokud nedostáváte výplatní pásky, trvejte na nich.