Avatar uživatele
dudu

Z koho vlastně ta inteligence jenom čiší?

Dnes si připomínáme výročí narození J.A.Komenského. K pobavení i zamyšlení zde proto uvádím dvě „hlášky“ ze školy. Prvá vypovídá o úrovni přednesu pana učitele, druhá pak měří ubohost znalostí jednoho ze žáků. Ještě doplňuji, že pokud bych za mého mládí uvedl, že se zvířata pěstují, dostal bych „kouli“ jako Brno.
Řeším dilema: náš učitel národů se v hrobě otáčí nebo rotuje?

Zeměpis a chov zvířat
Učitel: „Tak kde se nám pěstuje drůbež?“
Třída: "U babičky na dvorku!“
Učitel: "Cha, cha, u babičky na dvorku byste z toho moc neměli. Slepice to vždycky někam zanesou a babička ty vajíčka už nikdy nenajde! Drůbež pěstujeme na farmě. Proč?“
Student: "Protože na farmě nemůžou slepice vajíčka nikam schovat!“
Učitel: "A jak jsme na tom s krávama?“
Studentka: "No tak krav máme dost, ale vlastně jak teď pomřely v těch vagónech, takže vlastně už asi ne.“

Dvě vaničky, dvě nožičky
Fyzikář: „Co teď počítáte?“
Student: „Takový ty dvě vaničky…“
Fyzikář: „Aha, ty myslíš omegu. A tohle je co?“
Student: „No, to je… to jsou… takový ty dvě nožičky…“
Fyzikář (rezignovaně): „Já ti rozumím – pí!“

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, gecco před 3287 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

policajt policajtovi:

  • bol som na teste iq.
  • ako si dopadol?
  • chvalabohu, negatívne!

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Fundovaně ti asi napíše jen Annas,já to takhle řešil jako češtinář a sám víš jak to dopadlo.
Jugar.....

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Ad dudu, co kdysi platilo, už dávno není. Myslím spisovnou češtinu. Stále se u nás chovají zvířata a pěstuje zelenina.

Ale jazykovědci se vrátili k původním významů a z toho plyne, že se zelenina i zvířata mohou pěstovat. Zvířata pak i chovat.

Mrkněte se do odkazů na Pravidla u otázek

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chovate-na-zahradce-mrkev-nebo-pestujete-radeji-psy

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-petr-spaleny-pestuje-kocky

před 3287 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Díky za info. Laik se diví, odborník žasne. Jen pak nevím, zda mám třeba kočku pochovat nebo popěstovat.

před 3287 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

jo

před 3287 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Také se mně to nelibí. Jenže už zvířata nemám, ale psa i kočku jsem vždy chovala nejen v náručí, ale nevím, zda je někdy dobře vychovala nebo „vypěstovala“?

před 3287 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek