zjentek

Z jedné vody načisto?

Tedy nejsem zrovna filozof, ale proč z jedné vody načisto? Přece ani pračka z jedné vody načisto nevypere.

Věříte, že něco lze udělat z jedné vody a rovnou načisto?

Nejlepší odpověď
annas

Z jedné vody načisto – udělat něco rychle a pvorchně. Třeba něco opravit jen tak, aby se neřeklo. Úkol jste splnil. Dlouho oprava nevydrží, pak je třeba provést opavu pořádně.

Nebo špinavé auto, umyjete je jen částečně, protože venku prší, pojedete s nm. Jste spokojený, že je na něm vidět jen „nové znečištění“, nikoliv to staré. Dělal jste to hlava nehava.

Záleží na tom, jak jste náročný.

Pro pvrchnost či nedbalost apodl se často řká se – nahoře „huj, dole fuj“- hezké oblečení, ale špinavé prádlo, jindy třeba k tomu ošoupané a špinavé boty; umytý jen obličej, ostatní části těla nikoliv;

Další odpovědi
Drap

Ano, něco tak lze udělat.

dudu

My měli jeden čas v práci uklízečku, která na jedno namočení hadru např. utřela parapety, desku pracovního stolu, telefon a konferenční stolek. Pravda, malinko cucala a ani si nedala vymluvit, aby nedávala vodu do vázičky s kytkou z umělých květin.