zjentek

Z jakýho důvodu u letadel občas dochází k vyprazdňování tanků na palivo přímo za letu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že se to dělá jen v mimořádných situacích, kdy je nutné nouzové přistání. Třeba bez nefungujícího podvozku – na břicho. Minimalizuje se tak riziko požáru. Druhou možností může být nutnost okamžitého přistání, když je letadlo plně natankované. Příliš těžký stroj by měl vysokou přistávací rychlost a nemusel by to na ranveji ušlajfovat.

Další odpovědi
anonym

Pro uvolnění místa v nákladním prostoru, aby si tam piloti mohli zahrát squash.
Mezitím to letí na autopilota. V protokolu pak uvedou, že potřebovali nabrat výšku kvůli silným poryvům větru, kdy je váha táhla směrem do moře a vyhodily ven záložní tanky s palivem a to jim zachránilo krky.