bolak

Z jakýho důvodu choděj lidi do armády?

Skutečně maj takovou silnou potřebu bránit vlast, nebo sou v tom prachy, adrenalin, potřeba respektu, chtějí se stát hrdinou, touha zemřít o něco dřív nebo je to prostě tím že nic jinýho neuměj nebo co je ten hlavní motor většiny z nich?

A znáte osobně někoho kdo „slouží zemi“?

Nejlepší odpověď
venkovan

Co tradice v rodině, touha po dobrodružství, dokázat si, že na to mám, nízký pud sebezáchovy, neschopnost žít samostatným životem – tedy potřeba být řízen atd.
Nehledal bych za vším jen prachy. Ani u zahraničních misí to nemusí být to pravé.
Leckdo má za pár let vojny natolik vygumovaný mozek, že když mu řeknou, že tam jde hájit svůj stát, tak klidně půjde lopatou přehazovat žhavou lávu do sopek.

Další odpovědi
quentos

znám někoho, kdo sloužil – můj děda byl profesionálním vojákem až do r. 1968. Svoji práci miloval se vším všudy, těžko říct, pro co „hlavně“.

cochee

Prachy, jednoznačně.

Illines

Muj stryc co by plukovnik-lenoch a k nicemu.Je to smutny,ze to tak pisi,ale nemuzu si pomoci.

terry

Co vím, tak většina pro prachy. Hlavně na zahran. mise

briketka10

náš děda byl v legiích a zažil první světovou
válku pamatuju si, jak nám o tom vyprávěl ..
Doplňuji:
vlastnil řád legie a další řády z války,
v Japonsku se zamiloval do krásné
japonky doma jsme našly několik
fotografií..jeho povídání bylo hezké ☺

mosoj

Probuď se s tou službou vlasti. je dvacet let po revoluci a vojenská služba není povinná.
Takže buďto tam jde za zaměstnáním, nebo ho to baví nebo obojí.
Cochee : to víš že za to dostane plat . Ty by jsi zadarmo také nepracoval !!
A vojak je ten poslední kterému by se měl plat závidět, pokud by se vůbec závidět měl !!!!

Jinak upozorňuji že v ústavě je stále všeobecná branná povinnost ( tu nikdo nezrušil)a když písknou tak se nastupuje ke službě vlasti.
Doplňuji:
Jenom si myslím, že nevycvičení vojáci by tam v tom případě dělali akorát ty živé terče !!!!
Nakonec už se uvažuje o opětovném výcviku záloh na bázi dobrovolnosti.

Michal Kole

spíš to je taková „čest“ ochraňovat zemi, kde žiju, takkové vyšší vlastenectví.

Conchus

Má uniformu, občas si může střílet. To je obrovská touha ukázat sílu a moc. Kdybys byl na vojně, tak bys věděl, co je to „furťák“. Léčit si mindráky, atd.
Doplňuji:
A taky relativně snadnější život pro bigoše.