Kelt

Z jakých/kterých zemích u nás studovali arabsky mluvící studenti?

Když jsem před 40 lety začal studovat na UP, byli tam také zahraniční studenti. Kromě Němců, tam byli také Korejci z KLDR, pak nějací černoši z Afriky, ale byli tam i studenti mluvící arabsky. Tak marně vzpomínám, z jakých zemí mohli být, když jsme s nimi měli tehdy tak dobré vztahy. Víte to někdo? Děkuji.

Odpovědi
Drap

Z celé řady zemí. Snad kromě Saudú střídavě všechny ostatní.

autacek

Budeš se možná divit, ale i v Africe se mluví Arabsky. Pamatuji si na Egypťany a Libyjce, pak z Asie na Iráčany, v podstatě šlo o socialisticky směřovaný blok a tehdejší obdobu Erasmu.

Hodně ti může pomoct tento seznam: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_soci­alistických_stá­tů

tatanka

Byl jsem v roce 1981 na vojenské medicině v Hradci Králové a tam byl celý ročník posluchačů z Libye.